Hirdetések 2020. március 15. Nagyböjt 3. vasárnapja

Hirdetések 2020. március 15.  Nagyböjt 3. vasárnapja

• Nagyböjt péntekein pénteken 17:30-kor keresztutat végzünk.
  • Képviselőtestületi gyűlésre hívom az egyháztanács tagjait március 18. szerdán 18:30-kor a plébániára. Témája az aktuális feladatok.
  • A passió következő próbája március 19-én csütörtökön 18:30-kor lesz a tárnoki idősek napközijében.
  • A március 15-és 22-i vasárnapokon a Karitász szervezésében tartósélelmiszer gyűjtés van a katolikus templomokban. Köszönjük az adományokat, az egyházközségi karitász gondoskodik az eljuttatásban a rászorulókhoz.
  • Jövő vasárnap Szent József ünnepéhez kapcsolódóan az Egyház megáldja az édesapákat.
  • A nagyböjti lelkigyakorlat időpontja módosult, március 27-én pénteken 16:30-kor Tárnok faluban, és 18:00-kor Sóskúton lesz a szentmise, Tóth Tibor Kecskemét-nagytemplomi káplán atya vállalta a gyóntatást, és az elmélkedést, csak egy napos lesz idén.
  • Felhívás Lelki Adoptálásra!

Lelki Adoptálás imádságos elköteleződés egy, az édesanyja méhében abortusz általi halállal fenyegetett gyermek védelmében, akit egyedül csak Isten ismer. Ez az elköteleződés a következőket jelenti: El kell mondani a Lelki adoptálás ígéretének szövegét. A közös fogadalomtétel március 25-én szerdán az esti szentmisén lesz, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén, de önállóan is elvégezhető bármikor, nemcsak ezen a napon, a kiosztott lap szerint. Ettől a naptól kezdve, amit megjegyzünk – 9 hónapon – azaz 40 héten keresztül – naponta imádkozunk egy tized rózsafüzért, valamint külön imát a gyermekért és szüleiért, ehhez még saját felajánlásokat is kapcsolhatunk, ha szeretnénk. Ajánljunk fel öt percet naponta egy gyermek életéért!

Miseszándékok:  március 18. Szerda 18:00

Március 20. Péntek 18:00 Koronavírus elhunytjaiért és a járvány megszűnéséért

Március 22. Vasárnap 08:00

• Nagyböjt péntekein pénteken 17:00-kor keresztutat végzünk.
  • A passió következő próbája március19-én csütörtökön 18:30-kor lesz a tárnoki idősek napközijében.

Miseszándékok:  március 19. Csütörtök 17:00

Március 22. Vasárnap 11:00 +Poszmik István és + Szüleiért

VILÁGI ELNÖK HIRDET

• Nagyböjt péntekein pénteken 17:00-kor keresztutat végzünk.
  • Képviselőtestületi ülésre hívom az Egyháztanács tagjait 2020. március 24-én 17:30-kor a plébániára.

Miseszándékok:  március 17. Kedd 17:00

március 21. Szombat 17:00