Bármennyire is fájdalmas a szeretteinktől való búcsúzás, tudnunk kell, hogy ez csak ideiglenes. Hisszük, hogy az örök boldogságban újra találkozunk velük. Ám az örökké élő lelket hordozó testnek a végtisztességet keresztényi kötelességünk méltó módon megadni. Ilyenkor a gyászunk mellett még a sok intézni való is nyomaszt bennünket.A teendők megbeszélése miatt keressék meg a szabadon választható temetkezési vállalkozást. Ott egyeztetnek a temetés időpontját tekintve a plébániával. De a plébánia személyesen  is elérhető a fogadóórák időpontjaiban a gyászolók számára.

A katolikus temetés alkalmával az egyház imádkozik a gyászolókkal együtt az elhunyt üdvösségéért, beszenteli a halottat és a feltámadásba vetett hit erejével vigasztalja az itt maradottakat.A tárnoki temető új üzemeltetője 2011. január 1-től: Gábriel Könnye Temetkezési Kft.