Az életre szóló házasság két felnőtt ember (férfi és nő) legnagyobb története. Hogy hogyan írják ezt a történetet (Istennel vagy Isten nélkül), a két szereplőn múlik.

A sóskúti plébánián minden tavasszal szentségi házasságra felkészítő tanfolyam indul, ezt a Plébános atya jóelőre hirdeti a szentmiséken.

Esküvőre jelentkezni legalább 5 hónappal korábban szükséges az időpont-egyeztetés és a jegyesekkel történő felkészítő beszélgetések miatt. Esküvő előtt 3 hónappal kell beszerezni a frissen keltezett keresztlevelet azoknak, akiket nem az esküvő helyének plébániáján kereszteltek. Amennyiben a jegyesek közül egyik sem a helyi plébánia területén lakik, a tényleges lakóhely szerinti plébániától kell kérni házassági elbocsátót.A tanúk részére az ő lakóhelyük szerinti plébániáról kell igazolást hozni, hogy az egyházi esküvőnél vállalhatják ezt a tisztséget.

Nem feltétele a házasságkötésnek, hogy mindkét fél római katolikus legyen. A keresztség – kellő felkészülés után – pótolható.